I runda eliminacji do Ligi Europy już za nami. Z turniejem pożegnało się już czterech polskich piłkarzy. Jedynie dwóch Polaków awansowało do dalszej fazy rozgrywek.

Michał Nalepa (Ferencvárosi TC)
Ferencvárosi TC nie bez problemów pokonało maltańskie Sliema Wanderers F.C 2:1 (1:0). Już w 14. minucie prowadzenie objęła drużyna węgierska. Po zagraniu w polu karnym ręką rzut karny pewnie wykorzystał Roland Ugrai. Niespełna 20. minut później ten sam zawodnik mógł podwyższyć prowadzenie tym razem dobijając strzał Busaia. 5. minut przed końcem pierwszej połowy pierwszą dogodną sytuacje do zdobycia bramki mieli Maltańczycy ale strzał Barbettiego został zablokowany i wynik do przerwy nie uległ zmianie. 4. minuty po wznowieniu gry kolejną sytuację miało Ferencvárosi ale wolej Lautha zatrzymał się na słupku. Słupek także uratował gości w 53. minucie kiedy to 100 procentowej szansy nie wykorzystał Somália. Druga bramka dla gospodarzy wiydawała się już tylko kwestią czasu. Już 3. minuty później Busai podwyższył prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu wolnego spadło wprost na głowę Michała Nalepy, który uderzył w dobrze interweniującego Zammita, ale wobec dobitki Węgra był bezsilny. Chwilę później bramkę kontaktową po rzucie rożnym zdobył Scozzese. Maltańczycy poszli za ciosem i w 72. minucie groźnie uderzał Ohawuchi jednak Dibusz nie dał się pokonać. KOlejne dwie sytuację mieli już Węgrzy najpierw zupełnie niekryty Böde uderzył w bramkarza, a chwilę później Čukić uderza z dystansu tylko w słupek. Zespół Polaka awansował do kolejnego etapu rozgrywek a jego przeciwnikiem będzie chorwacki HNK Rijeka.

Eliminacje Ligi Europy – I runda (rewanż)

Ferencvárosi TC – Sliema Wanderers FC 2:1 (1:0)
Ugrai 14, Busai 56 – Scozzese 60

Sędzia: Ognjen Valjić (BiH)

Żółte kartki: Dilaver, Somália – Barbetti, Ohawuchi, Scerri, Bianciardi
Czerwone kartki: Barbetti (dwie żółte)

—————————————————————————————————————

Dawid PietrzkiewiczDawid Pietrzkiewicz (Qəbələ FK)
Polski bramkarz nie zmieścił się w kadrze meczowej, a jego Qabala FK pożegnała się z Ligą Europy w fatalnym stylu przegrywając na wyjeździe z bośniackim NK Široki Brijeg 0:3 (0:2).

NK Široki Brijeg – Qəbələ FK 3:0 (2:0)
Zakarić 17, Marić 29′ 56

Sędzia: Vladimir Vnuk (Słowacja)

Żółte kartki: Pehar – Ropotan, Abbasov, Levin

Łukasz CieślewiczAdrian CieślewiczAdrian Cieślewicz, Łukasz Cieślewicz (B36 Tórshavn)
Łukasz Cieślewicz i Adrian Cieślewicz pożegnali się z Ligą Europy remisując z irlandzkim Linfield FC 1:1 (1:0). Pierwszy z nich rozegrał całe spotkanie, drugi wszedł w 56. minucie. Spotkanie szerzej opisane (tutaj).

Linfield FC– B36 Tórshavn 1:1 (1:0)
Carvill 17 – Lawal 48 (k)

Sędzia: Thoroddur Hjaltalin (Islandia)

Żółte kartki: Tuffey, Hegarty, Clarke, Haughey – Matras

Krzysztof NalborskiKrzysztof Nalborski (Aberystwyth Town FC)
Polski pomocnik nie znalazł się w kadrze Aberystwyth Town FC, a jego zespół został upokorzony przez irlandzki Derry City FC 5:0 (2:0) przegrywając w dwumeczu 9:0.

Aberystwyth Town FC – Derry City FC 0:5 (0:2)
Duffy 11, McNamee 14, Patterson 60′ 84′ 87

Sędzia: Jérome Efong Nzolo (Belgia)

Żółte kartki: Davies, Wiliams, Kellaway – Ventre

Adam StachowiakAdam Stachowiak (Botew Płowdiw)
Botew Płowdiw bez problemów pokonał AC Libertas 2:0 (0:0), a Adam Stachowiak rozegrał całe spotkanie. W pierwszych 25. minutach trzy dogodne sytuacje zmarnował pomocnik bułgarskiego zespołu, Pedro przegrywając z bramkarzem gospodarzy. W kolejnej sytuacji klub z San Marino po strzale Ognyanova uratował słupek. w 64. minucie padł pierwszy gol autorstwa Alexandru Bengi. W 88. minucie zwycięstwo przypieczętował Filipov, który pewnym strzałem pokonuje Simonciniego. W następnej rundzie zespół Polka zmierzy się z drużyną Tomasza Wisio austriackim SK Niederösterreich Sankt Pölten.

AC Libertas – Botew Płowdiw 0:2 (0:0)