W rewanżowym spotkaniu 1/16 finału Ligi Europy, Sporting Lizbona pokonał Legię Warszawa 1:0 (0:0). W pierwszym pojedynku tych drużyn był remis 2:2, dlatego do kolejnej rundy awansowali Portugalczycy.

Po odpadnięciu z rozgrywek Wisły Kraków, Legia pozostała jedyną polską drużyną, która miała szansę na awans do 1/8 finału. Aby przejść do kolejnej rundy, „Wojskowi” musieli wygrać lub zremisować wyżej niż 2:2.

Od początku spotkania gra była wyrównana, a swoje okazje miały obie drużyny. Najbliżej zdobycia bramki dla Warszawiaków był Danijel Ljuboja, który niecelnie strzelał głową. W końcówce pierwszej połowy piłkę ręką, w swoim polu karnym, zagrał Polga, ale sędzia nie podyktował rzutu karnego dla gości.

W drugiej połowie przeważali piłkarze Sportingu. „Legioniści” jedyną dobrą okazję mieli w 79. minucie, ale z rzutu wolnego nad bramką uderzał Vrdoljak. Cztery minuty później padła jedyna bramka w tym spotkaniu. Piłkę z rzutu wolnego wrzucił Fernandez, a ta minęła wszystkich zawodników i wpadła do siatki.

W końcówce swoje okazje mieli jeszcze Wolski i Ljuboja, ale obaj nie zdołali pokonać Rui Patricio.

Liga Europy – 1/16 finału (rewanż)

Sporting Lizbona – Legia Warszawa 1:0 (0:0)
Fernandez 83

Sędzia:
Władysław Biezborodow (Rosja)
Widzów: 20 144

Żółte kartki:
Schaars, Carillo, Pereira, Carrico – Wawrzyniak, Rybus, Ljuboja, Gol, Vrdoljak

Sporting: Rui Patricio – Joao Pereira, Alberto Rodriguez (71 Xandao), Anderson Polga, Emiliano Insua – Andre Carillo (70 Diego Capel), Daniel Carrico, Matias Fernandez, Stijn Schaars – Marat Izmaiłow (77 Bruno Pereirinha), Ricky van Wolfswinkel.

Legia: Dusan Kuciak – Artur Jędrzejczyk, Michał Żewłakow, Marcin Komorowski, Jakub Wawrzyniak – Michał Żyro (59 Michał Kucharczyk), Ivica Vrdoljak, Jakub Rzeźniczak (69 Rafał Wolski), Janusz Gol (88 Michal Hubnik), Maciej Rybus – Danijel Ljuboja.