Legia Warszawa zremisowała z Sportingiem Lizbona 2:2 (1:0) w pierwszym spotkaniu 1/16 finału Ligi Europy. Bramki dla stołecznego zespołu strzelili Jakub Wawrzyniak i Janusz Gol, a na ich trafienia odpowiedzieli Daniel Carrico i Andre Santos.

Legia objęła prowadzenie w 37. minucie. Z rzutu wolnego piłkę dośrodkował Rybus, głową do Wawrzyniaka zgrał ją Jędrzejczyk, a ten w zamieszaniu podbramkowym trafił do siatki.

Sporting wyrównał piętnaście minut po wznowieniu drugiej połowy. Również z rzutu rożnego dokładnie dograł Fernández, a Carrico strzałem głową pokonał Kuciaka.

Dziewiętnaście minut później gospodarze ponownie prowadzili. Żyro zagrał do Wolskiego, który wyszedł na czystą pozycję. Ten zamiast strzelać zdecydował się podać do Gola, a ten dopełnił formalności.

Portugalczycy nie odpuszczali i w 88. minucie doprowadzili do wyrównania. Świetnym strzałem popisał się Santos.

Rewanżowy mecz odbędzie się 23 lutego o godzinie 21:05 w Lizbonie.