Legia Warszawa pokonała Spartak Moskwa 3:2 w rewanżowym meczu IV rundy eliminacji Ligi Europy i awansowała do fazy grupowej tych rozgrywek. Polski zespół zanotował fantastyczny pościg, gdyż przegrywał już 0:2.

„Legioniści” już w 27. minucie przegrywali 0:2 po golach Kiriłła Kombarowa i Dmitrija Kombarowa. Minutę później kontaktową bramkę strzelił Michał Kucharczyk. Jeszcze przed przerwą do remisu doprowadził Maciej Rybus.

Zwycięską bramkę dla Legii strzelił w 90. minucie Janusz Gol. To trafienie zadecydowało o awansie warszawiaków do fazy grupowej, gdyż w pierwszym meczu był remis 2:2.

Liga Europy – IV runda eliminacji
Spartak Moskwa – Legia Warszawa 2:3 (2:2)
Kombarow 10, D. Kombarow 27 (k) – Kucharczyk 29, Rybus 43, Gol 90

Sędzia: Alon Yefet (Izrael).
Widzów: 19 345.

Żółte kartki: Żyro (Legia).

Spartak: Andrij Dykań – Siergiej Parszywluk, Nicolás Pareja, Rodri, Marcos Rojo – Kiriłł Kombarow, Rafael Carioca (46 Demy de Zeeuw), Aleksandr Szeszukow, Artiom Dziuba, Dmitrij Kombarow – Emmanuel Emenike (62 Ari).

Legia: Dušan Kuciak – Artur Jędrzejczyk, Michał Żewłakow, Iñaki Astiz (69 Moshe Ohayon), Jakub Wawrzyniak – Michał Kucharczyk (84 Michał Żyro), Ariel Borysiuk, Janusz Gol, Ivica Vrdoljak, Maciej Rybus (90 Jakub Rzeźniczak) – Danijel Ljuboja.

Pierwszy mecz: 2:2.
Awans: Legia Warszawa.