W spotkaniu 6. kolejki holenderskiej Eredivisie, Roda Kerkrade przegrała u siebie z  FC Utrechtem 0:1 (0:1). Fatalny błąd przy zwycięskim golu dla rywali popełnił Filip Kurto, który rozegrał 90 minut w bramce gospodarzy.

Sytuacja ta miała miejsce w 34. minucie meczu. Z rzutu wolnego za głęboko dośrodkował Tommy Oar. Piłkę wypiąstkował polski golkiper, jednak zrobił to na tyle nieudolnie, że futbolówka spadła tuż przed jego bramką. Z błędu 21-latka skorzystał Davy Bulthuis i w sprytny sposób umieścił futbolówkę w siatce.

Roda przez resztę spotkania starała się wyrównać, jednak mimo przewagi, jaką posiadali zawodnicy gospodarzy, nie udało im się pokonać dobrze grającego Robina Ruitera. Nie pomogło im nawet wejście na boisko Mikołaja Lebedyńskiego, który w 68. minucie zastąpił Davy’ego De Beule.

Kurto we wcześniejszych meczach nie popełniał większych błędów, jednak trener Ruud Brood może zdecydować się na zmianę bramkarza. Nie będzie nim raczej Mateusz Prus, który przegrał rywalizację z Bryan’em Rooxem o bycie numerem „2” i podobnie jak Adrian Lis, wczoraj znalazł się poza kadrą meczową.