Sevilla w składzie z Grzegorzem Krychowiakiem odniosła pewne zwycięstwo 3-0 w 1. kolejce grupy „D” Ligi Mistrzów przeciwko Borussi M.Gladbach. Reprezentant Polski zagrał całe spotkanie.

Sevilla kolejny raz udowodniła na arenie europejskich boisk, że należy się z nią liczyć i traktować w Europie poważnie. Pierwsza połowa co prawda nie przyniosła bramek, ale już na samym początku drugiej połowy Gameiro skutecznie egzekwował rzut karny i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. W 49. minucie ten sam zawodnik stanął przed podobną szansą, ale tym razem nie trafił do siatki. Hiszpanie atakowali i kontrolowali losy spotkania, a w 66. minucie otrzymali kolejny rzut karny, tym razem to Ever Banega podszedł do piłki ustawionej na jedenastym metrze i powiększył prowadzenie Sevilli. Gości w 84. minucie dobił Konoplyanka i pewne zwycięstwo Sevilli stało się faktem. Bardzo dobre zawody rozegrał Krychowiak, serwis whoscored.com przyznał Polakowi notę 8.2, taką samą otrzymał strzelec drugiej bramki, najlepszym zawodnikiem meczu wybrano Vitolo z oceną 8.3.