Gracz trzecioligowego czeskiego FK Slavia Orlová-Lutyně Mariusz Sobala, który od 7 stycznia przebywa na testach w MFK Karviná ponownie błysnął. Polak wpisał się na listę strzelców w wygranym 5:2 (1:1) sparingu.

Drugoligowiec mierzył się dziś z MFK Frýdek-Místek. Sobala grał pełne 90 minut. W pierwszej połowie na pozycji stopera, natomiast drugą zagrał w pomocy. Pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył w 21. minucie Roman Fischer. Jednak dwie minuty później przyjezdni wyrównali za sprawą trafienia Václava Mazola.

W 63. minucie Elvist Ciku wyprowadził swój klub na prowadzenie. Ten sam zawodnik pięć minut później podwyższył rezultat z rzutu karnego. W 70. minucie kontaktowe trafienie zaliczył Jakub Teplý.

W ostatnich minutach strzelali już tylko gracze Karviny. W 80. minucie drugiego gola na testach w czeskej drużynie zdobył 26-letni Polak. W końcówce bramkę dołożył jeszcze Tomáš Knötig.

Na murawie nie pojawił się ani napastnik gospodarzy Jakub Legierski, ani obrońca Fotbal Frýdek-Místek David Musioł.

MFK Karviná – MFK Frýdek-Místek 5:2 (1:1)