No image

Łukasz Gikiewicz nie zwalnia tempa i cały czas utrzymuje wysoką formę strzelecką. Polski napastnik tym razem zdobył gola w pierwszym półfinałowym meczu Pucharu AFC. To rozgrywki strefy zachodnioazjatyckiej. Klub Gikiewicza – Al-Faisaly SC mierzył się z Al-Jazeera Club i ostatecznie musiał zadowolić się remisem 1:1. Dla popularnego „Gikiego“ dzisiejsze trafienie było czwartym tych rozgrywkach.

W ciągu ostatniego miesiąca 30-letni napastnik zdobył cztery gole. Dwie w Pucharze AFC i tyle samo w jordańskiej ekstraklasie. W tamtejszej lidze Polak jest prawdziwą gwiazdą i dlatego spora liczba strzelanych przez niego bramek nie powinna być zaskoczeniem.

Jeśli chodzi o pucharową rywalizację z Al-Jazeera Club, to zespół naszego jedynaka w Jordanii powinien być zadowolony z ostatecznego wyniku. Bramkowy remis na wyjeździe to całkiem niezła zaliczka przed rewanżem, który zaplanowano na 14 maja. Trzeba również podkreślić, że to gracze Al-Faisaly SCprzegrywali i musieli gonić wynik. W 14. minucie gola dla gospodarzy strzelił Musa Al-Taamari. Jeszcze przed przerwą wyrównał Gikiewicz i jak się okazało, była to bramka ustalająca wynik rywalizacji.