W „polskim” meczu w norweskiej trzeciej lidze lepszy okazał się zespół Łukasza Jarosińskiego – Alta IF. Spadkowicz z Adeccoligaen pokonał 1:0 (0:0) Gjøvik FF, w którego barwach występują Kamil Olsztyński i Piotr Gawęcki.

Cała trójka grała od pierwszych minut. Bohaterem spotkania mógł zostać Kamil Olsztyński, który powstrzymał uderzającego z jedenastu metrów Sveina-Ove Thomassena. Polak doskonale wyczuł intencje rywala i rzucił się w lewą stronę.

26-latek może odczuwać jednak niedosyt, ponieważ mimo jego świetnej postawy przyjezdnym udało się trafić do siatki. W 83. minucie gola na wagę trzech punktów strzelił Magnus Killingberg Nikolaisen.

Niepokonana w tym sezonie Alta jest liderem, natomiast Gjøvik plasuje się na siódmym miejscu.