Reprezentacja Polski do lat 21 przegrała w Jekaterynburgu z rówieśnikami z Rosji 1:4 (1:1) i straciła szanse na awans do młodzieżowych mistrzostw Europy. Jedyną bramkę dla Polski strzelił Artur Sobiech.

Nasi zawodnicy rozpoczęli spotkanie bardzo dobrze i już w 7. minucie objęli prowadzenie. Świetne podanie zawodnika VfL Wolfsburg, Mateusza Klicha zamienił na gola inny Polak, trenujący na co dzień w Niemczech, Artur Sobiech. Niestety, w 22. minucie do wyrównania doprowadził Shota Bibiłow.

W drugiej połowie do siatki trafiali już tylko gospodarze. W 77. minucie na listę strzelców wpisał się gracz Realu Madryt Castilla, Denis Czeryszew. Przy tym golu fatalnie zachował się Łukasz Skorupski. Pięć minut później czerwoną kartkę otrzymał zawodnik warszawskiej Legii, Daniel Łukasik.

Grający w osłabieniu Polacy nie stanowili zagrożenia pod rosyjską bramką, a na domiar złego stracili jeszcze dwa gole. W 88. minucie trafił Fiodor Smołow, a w doliczonym czasie gry wynik na 4:1 ustalił Czeryszew.

Polscy młodzieżowcy nia mają już szans na awans do młodzieżowych mistrzostw Europy. Podopieczni Stefana Majewskiego zmierzą się jeszcze w ostatnim eliminacyjnym meczu z Portugalią, ale będzie to jedynie spotkanie „o honor”. Nasza kadra U21 zajmuje w tabeli szóstej grupy trzecią pozycję, wyprzedzając jedynie Mołdawię i Albanię.

W dzisiejszej potyczce, oprócz wspomnianych Klicha i Sobiecha wystąpił jeszcze jeden Polak, występujący poza granicami naszego kraju – Daniel Dziwniel.