No image

Łukasz Gikiewicz strzelił jedną z bramek w meczu 21. kolejki jordańskiej ekstraklasy, w którym jego Al-Faisaly SC rywalizował na wyjeździe z Mansheyat Bani Hasan. Gol Polaka okazał się jednak tylko honorowym trafieniem, bo jego zespół ostatecznie przegrał 1:2 i stracił tym samym szanse na obronę mistrzowskiego tytułu.

Już przed czwartkowym spotkaniem wiadomo było, że Al-Faisaly SC ma tylko teoretyczne szanse na zdobycie tytułu. Kibice tej drużyny liczyli jednak na to, że ich ulubieńcy przynajmniej te matematyczne szanse przedłużą. Sprawili jednak niemiłą niespodziankę i teraz muszą skupić się na tym, by zachować drugą lokatę. A to wcale nie musi być łatwe.

Jeśli chodzi o spotkanie z Mansheyat Bani Hasan, to wynik rywalizacji otworzył w 22. minucie gracz gospodarzy, Odai Shdifat. Tuż przed przerwą gola na 1:1 strzelił wspomniany już Gikiewicz. Dla polskiego snajpera był to już 14 ligowy gol w tym sezonie, co czyni go aktualnie najlepszym strzelcem jordańskiej ekstraklasy.

W drugiej odsłonie kibice zobaczyli tylko jednego gola. Ku uciesze miejscowych, bramkę strzelił gracz Mansheyat Bani Hasan, Michael Helegbe.