No image

Dawid Kownacki bardzo udanie zakończył swój premierowy sezon w barwach Sampdorii Genua. Młody napastnik, który jeszcze w tamtym sezonie biegał po polskich boiskach w barwach Lecha Poznań, zakończył rozgrywki 2017/2018 włoskiej ekstraklasy z 22 występami na koncie i pięcioma bramkami. Ostatniego gola popularny „Kownaś“ strzelił w dzisiejszym meczu 38. kolejki, w którym jego Sampdoria przegrała na wyjeździe z zespołem SPAL 1:3.

Udanymi występami w barwach Sampdorii Kownacki zwrócił na siebie uwagę trenera reprezentacji Polski, Adama Nawałki. Selekcjoner powołał młodego snajpera na zgrupowanie przed mundialem i wydaje się, że „Kownaś“ ma spore szanse na to, by wyjechać na mistrzostwa do Rosji.

W niedzielne popołudnie były gracz Lecha Poznań rozegrał ostatni w tym sezonie mecz ligowy. On i jego koledzy nie mieli wielu powodów do radości, bo przegrali 1:3. Kownacki zdobył gola na otarcie łez w 65. minucie. Było to tafienie ustalające wynik meczu, ponieważ już wcześniej bramki dla gospodarzy strzelili Mirco Antenucci (dwie) i Alberto Grassi. Należy jednak podkreślić, że goście od 32. minuty musieli grać w dziesiątkę, ponieważ za drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę boisko musiał opuścić Gianluca Caprari.

Prócz Kownackiego mecz w pełnym wymiarze zaliczyli dzisiaj Karol Linetty i Bartosz Bereszyński. W ekipie gospodarzy zabrakło natomiast Bartosza Salamona i Thiago Cionka.