Polski bramkarz Grzegorz Flasza będzie miał szanse wywalczyć ze swoim Bærum SK awans do norweskiej ekstraklasy. Drużyna 26-latka zdołała dziś zremisować 1:1 (0:1) z Mjøndalen IF, co zapewniło im miejsce premiujące udział w barażach o awans do Tippeligaen.

Polak rozegrał pełne 90 minut, dając się pokonać już w 14. minucie spotkania. Na listę strzelców wpisał się Sanel Kapidžić. Cenną bramkę goście strzelili w samej końcówce i jak się później okazało, był to gol dający awans na 5. miejsce w tabeli. Obie drużyny wystąpią w barażach, Mjøndalen już wcześniej miało w nich pewny udział.

W barażach o norweską ekstraklasę może również zagrać Brann Piotra Leciejewskiego. Jest to wariant optymistyczny, ponieważ klub z Bergen plasuje się obecnie na przedostatnim miejscu w tabeli, dającym spadek do drugiej ligi. Dzisiaj o 18:00 grają jednak w przedostatniej ligowej kolejce o być albo nie być, ponieważ podejmują ekipę, która jest tuż nad nimi w stawce i w przypadku zainkasowania trzech punktów, Brann wskoczy na ich 15. miejsce dające walkę o utrzymanie w barażach.