W pierwszym meczu półfinałowym Pucharu Ligi Rumuńskiej doszło do starcia drużyn, w których występują Polacy. Zwycięsko z tego pojedynku wyszła ekipa Michała Gliwy, Pandurii Târgu Jiu, pokonując Dinamo Bukareszt Kamila Bilińskiego 2:1 (1:0).

Były bramkarz Polonii Warszawa i Zagłębia Lubin rozpoczął mecz w podstawowym składzie gospodarzy, natomiast 27-letni polski napastnik zasiadł na ławce rezerwowych. Pandurii objęło prowadzenie w 8. minucie. Na listę strzelców wpisał się Mihai Roman.

Biliński pojawił się na murawie w 61. minucie zmieniając Valentina Lazăra. 17 minut po wejściu Polaka stołeczna drużyna zdołała wyrównać za sprawą gola 20-letniego Steliano Filipa. Bohaterem gospodarzy został Brazylijczyk Eric de Oliveira, który w jednym ze swoich pierwszych kontaktów z piłką po wejściu na boisko, zapewnił Pandurii zaliczkę przed rewanżem w Bukareszcie, który odbędzie się 11 marca. Triumfaror z tego dwumeczu w finale zmierzy się ze zwycięzcą pary Steaua Bukareszt – Astra Giurgiu. Są więc szanse, że w starciu finałowym będziemy mogli oglądać dwóch rodaków, bowiem zawodnikiem Astry został wczoraj Hubert Wołąkiewicz.