Konrad Gilewicz, 19-letni napastnik słowackiego FC ŠTK 1914 Šamorín, rozegrał dziś swoje pierwsze minuty w barwach nowego klubu. Polak na boisku pojawił się w 66. minucie, a jego drużyna przegrała z MFK Dubnica nad Váhom 0:2 (0:0).

Syn 10-krotnego reprezentanta Polski – Radosława Gilewicza pojawił się na boisku jeszcze przy stanie 0:0. Dopiero w 77. minucie na prowadzenie gości z Dubnicy wyprowadził Andrej Urban, a w 90 minucie zwycięstwo MFK zapewnił Frederik Bilovský.

Konrad Gilewicz w swoim oficjalnym debiucie rozegrał niespełna pół godziny, jednak swoim występem nie zapisze się z pewnością na dłużej w pamięci kibiców. Miejmy nadzieję, że trener Vladimír Koník w kolejnych meczach będzie dawał szanse gry Polakowi, a ten powalczy o miejsce w pierwszym składzie.