Nie było niespodzianki, reprezentacja Polski rozgromiła 8-1 Gibraltar w meczu 8. kolejki eliminacji do Mistrzostw Europy 2016, które odbędą się we Francji. Na listę strzelców dwukrotnie wpisali się Kamil Grosicki, Robert Lewandowski i Arkadiusz Milik, a po jednym trafieniu dołożył Jakub Błaszczykowski oraz debiutujący 19-letni Bartosz Kapustka.

Spotkanie od samego początku przebiegało pod dyktando Polaków, którzy za sprawą Łukasza Szukały mogli otworzyć wynik spotkania już w 1. minucie meczu. Strzelanie rozpoczął Kamil Grosicki, pierwszego gola zdobył w 8. minucie, a po 15. minutach miał już dwa trafienia na koncie. Następny na listę strzelców wpisał się najskuteczniejszy w trwających eliminacjach Robert Lewandowski, który ma na swoim koncie już 10 goli.

Po przerwie skuteczność odzyskał Arkadiusz Milik, a niezwykle cennego z psychologicznego punktu widzenia gola strzelił Kuba Błaszczykowski. Wypożyczony do Fiorentiny skrzydłowy pokonał bramkarza gości z rzutu karnego, chociaż to nie on był wyznaczony do jego wykonywania, ale decyzją kapitana reprezentacji to popularny „Kuba” dostał szansę przełamania się. Polacy mieli luz w grze, momentami za duży, czego efektem było kilka groźnych sytuacji stworzonych przez Gibraltar, jednak Łukasz Fabiański raz po raz udowadniał swoją wielką klasę i dobrą formę. Szansę debiutu otrzymał Bartosz Kapustka i z pewnością ten młody zawodnik na długo zapamięta ten mecz, gdyż nie tylko zadebiutował, ale i strzelił jedną z bramek. Rozluźnieni Polacy dali zaskoczyć się piłkarskiemu „kopciuszkowi” i na 3. minuty przed końcem regulaminowego czasu gry goście zdołali pokonać Łukasza Fabiańskiego, a konkretnie Jake Gosling.

Po 8. kolejkach Polacy nadal zajmują 2. miejsce ze stratą dwóch punktów do Niemców. Przewaga nad trzecią Irlandią także wynosi 2 punkty.