Legia Warszawa zremisowała ze Steauą Bukareszt 1:1 (0:1) w pierwszym meczu fazy play-off eliminacji Ligi Mistrzów. Bramkę dla polskiego zespołu w 53. minucie zdobył Jakub Kosecki. Cały mecz dla gospodarzy zagrał Łukasz Szukała.

Od początku spotkania, zgodnie z przewidywaniami gospodarze chcieli narzucić swój styl gry i szybko przypieczętować swoją wyższość bramką. Lecz na drodze Rumunom stawał doskonale dzisiaj dysponowany bramkarz „Wojskowych”’ Dusan Kuciak.

Ataki „Legionistów” były bardzo niemrawe, często notowali straty i mieli problem z utrzymaniem się przy piłce. Dodatkowo optymizmem nie napawała szybka zmiana w zespole gości spowodowana urazem Jodłowca którego zastąpił Broź. Niedługo po tym Alexandru Bourceanu zagrał znakomitą piłkę za linię obrony Legii a Federico Piovaccari zdobył bramkę lobując wychodzącego Kuciaka. Jeszcze przed przerwą najlepszą okazje dla Mistrzów Polski zmarnował Jakub Wawrzyniak i do przerwy Steaua prowadziła 1:0.

Na drugą połowę „Legioniści” wyszli wyraźnie zmotywowani i od pierwszych minut dążyli do zdobycia bramki wyrównującej. I tak się stało. W 53. minucie Radović świetnie rozpoczął akcje prawym skrzydłem i podał wzdłuż bramki, po świetnym przepuszczeniu piłki przez Saganowskiego ta trafiła do niepilnowanego Jakuba Koseckiego który pewnym strzałem doprowadził do wyrównania. Zaledwie minutę po bramce, Kosecki znów trafił do bramki strzeżonej przez Tatarusanulecz tym razem jednak sędzia liniowy słusznie podniósł chorągiewkę.

Z biegiem czasu gospodarze opanowali sytuacje, w doliczonym czasie gry swoją szanse po strzale głową miał Szukała, lecz piłka przeszła obok bramki Legii. Mecz ostatecznie zakończył się remisem i to mistrzowie Polski są bliżej fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Eliminacje do Ligi Mistrzów – IV runda (1. mecz)
Steaua Bukareszt – Legia Warszawa 1:1 (1:0)