Khazar Lankaran zremisowało zremisowało z Nõmme Kalju 2:2 (2:1) w meczu I rundy eliminacji do Ligi Europy. W kadrze meczowej gości znalazł się Marcin Zomerski. Polski bramkarz przesiedział jednak całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Estończycy bardzo dobrze rozpoczęli mecz. Już w 5. minucie objęli prowadzenie po golu Hidetoshi Wakui’ego. Radość gości nie trwała jednak długo, bowiem już dwie minuty później padło wyrównanie. Vitalija Teleša pokonał bowiem Branimir Subašić.

Piłkarze Khazaru poszli za ciosem i w 30. minucie trafili po raz drugi. Do siatki zespołu Polaka trafił rumuński obrońca Adrian Scarlatache. Goście nie zamierzali jednak opuszczać i często zagrażali bramce Azerów.

Starania zawodników Nõmme przyniosły skutek dopiero w drugiej połowie. W 70. minucie gola na wagę bardzo cennego remisu strzelił Eino Puri.

Rewanżowe spotkanie tych drużyn odbędzie się 12 lipca w Estonii. Faworytem do awansu do II rundy będzie drużyna Zomerskiego, bowiem do osiągnięcia celu wystarczy im tylko bezbramkowy remis.