FK Homel wysoko rozgromiło na wyjeździe Víkingur Gøta 6:0 (0:0) w meczu I rundy eliminacji do Ligi Europy. W barwach zwycięzców wystąpił Tomasz Nowak. Polski pomocnik został zmieniony po pierwszej połowie.

Skazywani na porażkę gospodarze, mogli objąć prowadzenie już w 10. minucie. We własnym polu karnym Bardura Hansena faulował Nowak. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Solvi Vatnhamar, ale jego strzał obronił Srdjan Ostojić.

Polski pomocnik próbował się zrekompensować i w 24. minucie oddał strzał w kierunki bramki rywali, ale chybił. Dwie minuty później 26-latek próbował ponownie. Tym razem jego uderzenie zostało zablokowane.

Mimo znacznej dominacji na boisku w pierwszej połowie, goście nie zdołali udokumentować tego strzeloną bramką. W przerwie spotkania, trener Homelu, Oleg Kubarev, zdecydował się na jedną zmianę. Nowaka na boisku zastąpił Artur Levitski.

Od początku drugiej części meczu, gra gości uległa znacznej poprawie. W 52. minucie objęli prowadzenie po golu Vyacheslava Hleba. Ten sam zawodnik, trzy minuty później, podwyższył wynik na 2:0.

Dwie oraz trzy minuty później, padły kolejne bramki dla faworytów. Do siatki trafiali Igor Voronkov oraz Ilya Aleksievich. W 70. minucie kolejnego gola dla FK zdobył Nikolai Kashevski. Wynik spotkania ustalił w 80. minucie, wprowadzony za Nowaka, Levitski.

Rewanżowy mecz tych drużyn za tydzień w Białorusi. Dzięki wygranej, Homel jest już niemal w stu procentach pewny awansu do II rundy, gdzie ich rywalem będzie zwycięzca pojedynku FK Renova – AC Libertas.