Zespół Tomasza Nowaka, FK Homel, pewnie awansował do II rundy eliminacji do Ligi Europy. Białoruski klub w rewanżu wygrał z farejskim Víkingur Gøta 4:0 (0:0), co dało mu w dwumeczu bilans bramkowy aż 10:0.

Polski pomocnik wybiegł w wyjściowym składzie gospodarzy. 26-latek od początku spotkania starał się strzelić bramkę. W 6. i w 7. minucie jego strzały blokowali obrońcy Víkinguru. W 13. minucie próbował raz jeszcze, tym razem chybił.

Pod koniec pierwszej połowy jego uderzenia po raz trzeci nie przepuścili defensorzy gości. Trener Homelu nie był zadowolony z postawy swojego zespołu, dlatego w przerwie meczu dokonał dwóch zmian. Na drugą część gry nie wybiegł Nowak, którego zastąpił Vyacheslav Hleb.

Podobnie jak przed tygodniem, rezerwowi znacznie ożywili grę drużyny. Już cztery minuty po wznowieniu spotkania bramkę strzelił Vadim Demidovich. Ten sam piłkarz podwyższył prowadzenie na 2:0 w 56. minucie.

Trzeci gol dla gospodarzy padł w 71. minucie za sprawą Nikolaia Kashevskiego. Wynik meczu w 88. minucie ustalił Aleksei Timoshenko.

Rywalem FK Homel w drugiej rundzie eliminacji będzie macedońska Renova Džepčište. Pierwsze spotkanie zespół Nowaka rozegrana 19 lipca na wyjeździe. Rewanż tydzień później w Białorusi.

Liga Europy – I runda eliminacji (rewanż)
FK Homel – Víkingur Gøta 4:0 (0:0)