Szwedzkie Malmö FF po dzisiejszej wygranej 2:0 (1:0) z irlandzką Droghedą United zagra w drugiej rundzie eliminacji rozgrywek Ligi Europy. Tam czeka już na ten klub szkocki Hibernian FC.

Drużyna Pawła Cibickiego, który od początku siedział na ławce rezerwowych, objęła prowadzenie w końcówce pierwszej odsłony. Po dograniu Tokelo Rantie do siatki trafił Emil Forsberg. Polski pomocnik pojawił się na placu gry w 87. minucie, jednak jego występ nie był bardzo krótki. Doliczony czas gry trwał bowiem aż sześć minut.

Goście liczyli w tym czasie na bramkę dającą awans (w pierwszym meczu padł bezbramkowy remis), lecz zbytnio zaryzykowali, narażając się na kontrę. W 4. doliczonej minucie skarcił ich Simon Kroon, przypieczętowując tym samym awans szwedzkiego klubu.