W meczu II rundy eliminacji do Ligi Europy, macedońska Renowa Dżepcziszte przegrała z białoruski FK Homel 0:2 (0:2). Jedną z bramek dla zwycięzców strzelił polski pomocnik, Tomasz Nowak, natomiast przy drugiej asystował.

26-latek wyszedł w podstawowym składzie i zajął miejsce na prawym skrzydle swojej drużyny. W 12. minucie po raz pierwszy zaakcentował swoją obecność na boisku, faulując kapitana gospodarzy, Fisnika Nuhiego.

Osiem minut później goście objęli prowadzenie. Podanie Tomasza Nowaka na bramkę zamienił Vadim Demidovich. W 39. minucie to polski piłkarz wystąpił w roli egzekutora. Polak dobił strzał Artura Levitskiego i nie dał szans bramkarzowi rywali.

Cztety minuty po wznowieniu drugiej połowy, Nowak faulował Argjenta Gafuriego. Sędzia Hubert Siejewicz pokazał 26-latkowi za to zagranie żółtą kartkę. W 59. minucie tym razem to Polak był faulowany, a nieprzepisowo zatrzymywał go Muarem Bajrami.

W 68. minucie polski pomocnik opuścił boisko. W jego miejsce na placu gry pojawił się Aleksei Timoshenko. Mimo kilku sytuacji z obu stron, więcej bramek już nie padło i spotkanie zakończyło się pewną wygraną FK Homel.