Adam Stachowiak zagra w II rundzie eliminacji Ligi Europy. Jego Botew Płowdiw rozgromił u siebie kazachskie FK Astana 5:0 (0:0), dzięki czemu mógł na własnym obiekcie świętować awans do kolejnej fazy rozgrywek.

Polak rozpoczął dzisiejszy mecz w podstawowym składzie. Nie miał za wiele do roboty, ponieważ przyjezdni oddali zaledwie dwa strzały na jego bramkę. Bułgarzy urządzili sobie natomiast strzelecki festiwal. Sprawę ułatwiła im czerwona kartka, którą jeszcze w pierwszej połowie otrzymał Islambek Kuat.

Trzy pierwsze bramki padały co dwie minuty. W 54. minucie wynik pojedynku otworzył Mariyan Ognyanov. 120 sekund później z rzutu karnego przymierzył Brazylijczyk Vander, a w 58. minucie do siatki trafił młody Todor Nedelev.

W 71. minucie kanonadę strzelecka kontynuował Boban Grncharov. Dzieła zniszczenia dokończył kwadrans przed końcem Todor Nedelev. W II rundzie el. LE Botew zmierzy się z bośniackim Zrinjski Mostar.