1. FC Köln pokonało Energie Cottbus 4:0 w wyjazdowym spotkaniu 7. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi. Ostatnią z bramek dla „Kozłów” zdobył Sławomir Peszko, dla którego jest to drugie trafienie po powrocie do Kolonii.

Wszyscy trzej Polacy z Köln, spotkanie  rozpoczęli na ławce rezerwowych. Dwóch z nich – Kacper Przybyłko i Sławomir Peszko pojawiło się później na murawie. Adam Matuszczyk nie dostał szansy gry.

„Kozły” szybko przejęły inicjatywę, potwierdzając ją zdobyciem dwóch bramek, już w 2. i 8. minucie spotkania. Anthony Ujah, strzelec drugiej z bramek w 28. minucie podwyższył na 3:0.

W drugiej połowie, w 59. minucie, za strzelca pierwszej bramki – Patricka Helmesa wszedł Peszko. Polak potrzebował 8. minut na zdobycie gola. Kacper Przybyłko na plac gry wbiegł w 77. minucie.

Przypomnijmy, że graczem Energie Cottbus jest Sebastian Mrowca, jednak nie znalazł się w kadrze meczowej.