Malmö FF wygrało u siebie 2:0 (0:0) z Kalmar FF w 3. kolejce szweckiej Allsvenskan. Ivo Pękalski wybiegł na boisko od początku drugiej połowy spotkania. Zmienił on Erika Friberga.

Pierwsza, bezbramkowa połowa nie obfitowała w ciekawe sytuacje. W 58. minucie Pękalski zdecydował się na uderzenie zza pola karnego. Piłka odbiła się od nogi zawodnika gości i uderzyła w ramię, stojącego w polu karnym podopieczniego trenera Nanne Bergstranda. Sędzia po konsultacji ze swoim asystentem nie zdecydował się jednak podyktować „jedenastki”.

Wynik spotkania otworzył w 64. minucie Daniel Larsson. Dostał on podanie od szarżującego lewym skrzydłem Simona Therna. Pięć minut później przepiękną akcją popisał się Jimmy Durmaz. Ograł on trzech piłkarzy i pokonał Etrita Berisha’ę.

Po trzech kolejkach szweckiej ekstraklasy drużyna polskiego pomocnika jest dziewiąta. Ma na swoim koncie 4 punkty. Ich dzisiejszy rywal znajduje się na 11 pozycji i ma jeden punkt mniej.