W 1/16 finału Pucharu Niemiec sensacyjną porażkę poniosło 1. FSV Mainz 05 Eugena Polanskiego. Występujący w Bundeslidze zespół przegrał na wyjeździe z czwartoligowym Holstein Kiel 0:2 (0:1), w którym wystąpił Jarosław Lindner.

Polski napastnik wyszedł w podstawowym składzie. W obecnym sezonie jest najskuteczniejszym piłkarzem swojej drużyny. W 17 meczach Regionalligi strzelił 9 bramek. W tym spotkaniu nie trafił jednak do bramki.

23-letniego piłkarza, który ma za sobą debiut w Bundeslidze, wyręczyli kolega z zespołu oraz zawodnik rywali. W 6. minucie samobójczego gola strzelił Anthony Ujah, a w 64. minucie wynik ustalił Steve Müller.

Lindner grał do 90. minuty, kiedy został zmieniony przez Fabiana Wettera. W drużynie pokonanych nie wystąpił Eugen Polanski. Reprezentant Polski całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.