Jarosław Lindner strzelił swoją czternastą bramkę w Regionallidze Nord w tym sezonie. Napastnik Holstein Kiel trafił do siatki w wygranym wyjazdowym spotkaniu 27. kolejki przeciwko Energie Cottbus II 2:0 (1:0).

Przed rozpoczęciem meczu Holstein było zdecydowanym faworytem, bowiem obie drużyny w tabeli dzieliło aż piętnaście miejsc. Goście zgodnie z planem objęli prowadzenie już w 19. minucie. Do siatki trafił obrońca Christian Jürgensen.

Od 67. minuty gospodarze musieli grać w dziesiątkę, bowiem drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Maxim Süßenbach. Jedenaście minut później wynik spotkania na 2:0 dla gości ustalł Jarosław Lindner.

Polski napastnik, który rozegrał dzisiaj pełne 90 minut, ma na swoim koncie już czternaście bramek w lidze w tym sezonie. W klasyfikacji strzelców zajmuje trzecią pozycję, prowadzi z 22 bramkami Daniel Frahn.

Dzięki wygranej goście zajmują 3. miejsce w tabeli i nadal mają szansę na awans do 3. Fußball-Ligi. Rezerwy Energie Cottbus zamykają tabelę.