Fatalnie w tym sezonie spisuje się Catania Calcio. Spadkowicz z Serie A przegrał kolejny mecz i znajduje się tuż nad strefą oznaczającą baraże o utrzymanie. W dzisiejszym meczu z Livorno (2:4) debiutancką bramkę na włoskich boiskach strzelił Michał Chrapek.

Pozyskany z Wisły Kraków pomocnik wrócił do podstawowego składzu „Słoni” i potwierdził, że powinien w nim zostać na dłużej. Polak w 35. minucie doprowadził do remisu, ponieważ wcześniej dla gospodarzy trafił Enej Jelenič.

W 57. minucie Catania wyszła nawet na prowadzenie. Rzut karny pewnie wykorzystał Emanuele Calaiò, lecz następnie trafiali już tylko gospodarze. Na listę strzelców wpisali się kolejno Jefferson, Andriej Gałabinow oraz Luca Siligardi, zapewniając swojej ekipie komplet punktów.