Carl Zaiss Jena przegrała w pierwszej rundzie Pucharu Niemiec u siebie z Bayerem Leverkusen 0:4 (0:2). W drużynie gospodarzy wystąpił Przemysław Trytko. Polak w 42. minucie został ukarany zółtą kartką.

Pierwsza bramka padła już trzy minuty po pierwszym gwizdku sędziego. Simon Rolfes pewnym strzałem z prawej nogi pokonał Tino Berbiga po podaniu od Karima Bellarabiego.

Dwanaście minut później Bellarabi sam postanowił zamienić się w egzekutora. Niemiec podwyższył wynik meczu na 0:2.

Pozostałe dwie bramki padły w ostatnich dziesięciu minutach meczu. Trzeciego gola dla Bayeru Leverkusen strzelił w 81. minucie Stefan Kiessling.

Ostateczny cios zadał Junior Fernandes, który mocnym strzałem ustalił wynik meczu na 0:4

Przemysław Trytko po godzinie gry popisał się ładnym strzałem z dystansu, ale bramkarz gości zdołał obronić strzał Polaka. Piłkarz Carl Zaiss Jeny opuścił boisku w 85. minucie.