Piłkarze SSC Napoli po krótkiej przerwie wrócili na fotel lidera rozgrywek włoskiej Serie A. Dzięki wyjazdowemu zwycięstwu nad Torino 3:1 i niespodziewanej porażce Interu Mediolan z Udinese 1:3, to drużyna z Neapolu ponownie przewodzi w wyścigu o mistrzostwo kraju. Warto dodać, że w dzisiejszym meczu Napoli jedną z bramek strzelił pomocnik reprezentacji Polski, Piotr Zieliński.

Przez trzy kolejki na czele ligowej tabeli znajdował się niepokonany do tej pory Inter. Dzisiaj jednak znakomita passa tego zespołu została zakończona przez drużynę środka tabeli, Udinese. O sensacyjnym wyniku w Mediolanie już przed rozpoczęciem spotkania z Torino wiedzieli gracze Napoli. Tym samym mieli świadomość, że w Turynie walczą nie tylko o trzy punkty, ale też o pierwsze miejsce w lidze.

Goście z Neapolu znakomicie rozpoczęli spotkanie, bo wyszli na prowadzenie już w 4. minucie. Wtedy na listę strzelców wpisał się Kalidou Koulibaly. Jeszcze przed przerwą podopieczni trenera Maurizio Sarriego rozstrzygnęli losy rywalizacji. W 25. minucie gry na 2:0 podwyższył Zieliński, a niedługo później trzeciego gola dla Napoli zdobył Marek Hamsik.

Wysokie prowadzenie pozwoliło gościom na spokojniejszą grę w drugiej połowie. Napoli już nie grało z takim animuszem, jak w pierwszej odsłonie i nie zdołało podwyższyć prowadzenia. Pozwoliło nawet gospodarzom na zdobycie gola honorowego. W 63. minucie gry na listę strzelców wpisał się Andrea Belotti.