No image

Łukasz Teodorczyk strzelił jedną z bramek dla Anderlechtu Bruksela w prestiżowym meczu 37. kolejki belgijskiej Jupiler League z Club Brugge. Zespół polskiego napastnika wygrał na wyjeździe 2:1 i zmniejszył stratę do lidera do dwóch punktów. Dla Teodorczyka dzisiejsze trafienie było już 13 golem w tym sezonie ekstraklasy w Belgii.

Spotkania Anderlechtu z Club Brugge zawsze wzbudzają duże emocje wśród kibiców. Nie inaczej było tym razem. Niedzielna potyczka miała szczególnie duże znaczenie dla graczy popularnych”Fiołków“, ponieważ przed tą kolejką tracili oni do odwiecznych rywali pięć punktów. Ewentualna porażka praktycznie pozbawiłaby ich szans na wywalczenie mistrzostwa.

Po dzisiejszym meczu należy jednak spodziewać się sporych emocji do końca rozgrywek. Dzięki wygranej Anderlecht zmniejszył stratę do dwóch „oczek“. Kibice zgromadzeni na Jan Breydelstadion w Brugii na pierwszego gola musieli czekać do drugiej połowy. W 58. minucie miejscowych kibiców uciszył Łukasz Teodorczyk. Polski snajper oddał sprytny strzał z pola karnego, a nieporadna interwencja bramkarza rywali sprawiła, że piłka znalazła się w bramce.

Niedługo później goście podwyższyli na 2:0. Tym razem gola zdobył były zawodnik Śląska Wrocław, Ryota Morioka. 10 minut przed końcem nadzieję na korzystny wynik gospodarzom przywrócił Abdoulay Diaby, który trafił na 1:2. Później okazało się jednak, że był to tylko gol honorowy.