Marcus Piossek strzelił gola w wygranym 2-1 meczu 9. kolejki 2. Bundesligi z VfL Bochum. Piossek wpisał się na listę strzelców w 29. minucie strzelając na 2-0. Pierwszy gol dla Kaiserlautern był autorstwa znanego z polskich boisk Colaka, asystował mu Kacper Przybyłko.

Piossek zagrał całe spotkanie, w 44. minucie obejrzał żółtą kartkę. To jego pierwsze trafienie w tym sezonie na boiskach 2. Bundesligi. Przybyłko opuścił murawę w 73. minucie. Na ławce rezerwowej gości cały mecz spędził Mateusz Klich, z kolei wśród rezerwowych VfL Bochum znalazł się Piotr Ćwielong. Gospodarze przystępowali do tego meczu z pozycji lidera, jednak w obliczu dzisiejszej porażki mogą spaść w tabeli. Kaiserlautern po 9. kolejkach zgromadziło 12 punktów.