No image

Arkadiusz Milik bardzo udanie zakończył sezon 2017/2018 we włoskiej Serie A. Napastnik reprezentacji Polski przed tygodniem strzelił bramkę dla Napoli w meczu z Sampdorią Genua, a dzisiaj – w ostatniej serii gier – wpisał się na listę strzelców w spotkaniu przeciwko Crotone. Nasz zawodnik spędził na placu gry 67 minut, a jego drużyna ostatecznie wygrała 2:1. Już wcześniej wiadomo było, że Napoli zakończy sezon na drugim miejscu w tabeli.

Coraz wyższa forma strzelecka Milika, którego w tym sezonie nie oszczędzały kontuzje, najbardziej powinna cieszyć polskich kibiców i selekcjonera biało-czerwonych, Adama Nawałkę. Do mundialu w Rosji zostało już niewiele czasu, a skuteczny Milik może okazać się kluczowym graczem naszego zespołu w tym turnieju.

W niedzielę Milik znalazł się (ponownie) w wyjściowym składzie drużyny z Neapolu. Podobnie zresztą, jak Piotr Zieliński. Kibice na Stadio San Paolo na pierwszego gola musieli czekać do 23. minuty. Wtedy właśnie polski napastnik dał o sobie znać, wykorzystując strzałem głową celne dorganie zza pola karnego. Jeszcze przed przerwą gospodarze prowadzili 2:0. W 32. minucie gola zdobył Jose Callejon.

Później Napoli kontrolowało boiskowe wydarzenia. Milik opuścił boisko w 67. minucie (zmienił go Dires Mertens), a w samej końcówce spotkania honorowego gola dla gości strzelił Marco Tumminello.

Milik w sezonie 2017/2018 wystąpił w 15 meczach włoskiej Serie A, w których strzelił pięć bramek. Zieliński natomiast zagrał w 36 meczach ligowych Napoli i strzelił dla tej drużyny cztery gole (statystyki na podstawie strony flashscore.com).