Wczoraj Robert Lewandowski, a dziś Arkadiusz Milik wykorzystał rzut karny w meczu Ligi Mistrzów. Polak trafił do siatki w 72. minucie spotkania ale nie dało to nawet punktu Napoli, które przegrało z Szachtarem Donieck 1-2. Ponad 60 minut w barwach Neapolitańczyków rozegrał Piotr Zieliński.

Od samego początku Napoli miało ogromne problemy z kreowaniem ataków. W destrukcji dobrze pracował środek pomocy Szachtaru, a pomocnicy wyprowadzali szybkie kontry. Już w 15. minucie Napoli nadziało się na jedną z nich po której gola zdobył Taison.

Kolejne minuty to coraz to groźniejsze ataki Napoli. Do siatki mogli trafić Milik i Callejon lecz przy ich próbach zabrakło nieco precyzji. Zemściło się to w 58. minucie kiedy po ładnej akcji do bramki trafił Ferreyra. Trener Sarri na boisko posłał swoją najgroźniejszą broń – Driesa Mertensa. Belg kilka minut po wejściu wywalczył rzut karny, który na bramkę zamienił Arek Milik.

Napoli pomimo kilku sytuacji nie zdołało wyrównać wyniku spotkania. Milik był bardzo aktywny lecz Polakowi znów brakowało skuteczności. Zieliński natomiast wraz z Hamsikiem zostali „wyłączeni” przez Stepanenko i Freda. Serwis whoscored.com ocenił występ Piotrka na 6.1/10, a Arka Milika na 6.4/10.

Liga Mistrzów: Grupa F – 1 kolejka
Szachtar Donieck – Napoli 2:1 (1:0)