Spotkanie beniaminków, Fortuny Düsseldorf z Eintrachtem Frankfurt (4:0), zainaugurowało 15. kolejkę niemieckiej Bundesligi. W barwach gospodarzy kolejne świetne zawody rozegrał Adam Bodzek.

Aspirujący do gry w reprezentacji Polski, 27 letni piłkarz, urodzony w Zabrzu, przebywał na boisku przez pełne 90. minut.

Mecz czternastej w tabeli Fortuny z piątym Eintrachtem, wyrównany był tylko do 34. minuty, kiedy to napastnik gości – Karim Matmour obejrzał czerwoną kartkę. Była ona efektem 2 żółtych. Pierwszą Algierczyk otrzymał za faul na Adamie Bodzku, drugie „żółtko” za przerwanie akcji szarżującego prawym skrzydłem Stefana Reisingera.

Cztery minuty po tym jak zawodnik gości wyleciał z boiska, akcję dającą prowadzenie Fortunie przeprowadzili właśnie ci,którzy go „wykartkowali”.

Adam Bodzek posłał prostopadłą piłkę do Reisingera a ten minął kilku rywali i umieścił piłkę w siatce nad wychodzącym z bramki Kevinem Trappem.
Do przerwy było 2:0. W 42. minucie fantastycznym strzałem z dystansu popisał się Oliver Fink.

Po wznowieniu gry, do głosu starali się dojść piłkarze Eintrachtu, ale nie potrafili znaleźć sposobu na dobrze dyrygowaną tego dnia przez Bodzka, defensywę gospodarzy.
W 58. minucie dość przypadkową bramkę zdobył Rafael i było po meczu. Gości dobił tuż przed końcem Axel Bellinghausen ustalając wynik spotkania.

Po tym, jak Adam Bodzek został doceniony przez dziennikarzy „Kickera” i „Bilda” , którzy po meczu z Borussią Dortmund umieścili go w jedenastkach 14.kolejki, znów zagrał na środku obrony.

Polak imponował spokojem w interwencjach,świetnie czytał grę, znakomicie się ustawiał.W 19 minucie mógł nawet zdobyć bramkę, ale jego strzał z ostrego kąta sparował na rzut rożny bramkarz- Trapp.
Wczorajszy dobry występ odbił się również na ocenach jakie mu wystawiono:

„Bild” przyznał Bodzkowi za mecz z Eintrachtem taką samą notę jak za mecz z BVB -2
„Dwójkę” otrzymał również od „Sportal.de” Obydwie redakcje przyznają noty w skali 6-1, gdzie 1 jest notą najwyższą.