W trzeciej kolejce 3. Fußball-Ligi SV Darmstadt 98 pokonało Preußen Münster 2:1 (1:0). W zespole gospodarzy w 67. minucie zameldował się na murawie Kacper Tatara, zaliczając tym samym debiut w niemieckim klubie.

W 18. minucie Elton da Costa podał do Uwe Hesse, a ten nie zmarnował świetnej okazji i strzelił bramkę na 1:0. W 67. minucie trener Kosta Runjaić postanowił zdjąć z boiska bezbarwnego w tym spotkaniu Sebastiana Zielinsky’ego. W jego miejsce wszedł były piłkarz Chojniczanki Chojnice – Kacper Tatara.

Pół godziny po zmianie stron drugiego gola zdobyli piłkarze SV Darmstadt. Swietne podanie polskiego napastnika wykorzystał Andreas Gaebler. Goście strzelili kontaktową bramkę dopiero w 88. minucie, jednak było dla nich  już zdecydowanie za późnio, by wywalczyć w tym spotkaniu chociaż punkt. Strzelcem został Amaury Bischoff.

Kacper Tatara przeniósł się do SV Darmstadt 98 z drugoligowej Chojniczanki Chojnice, w barwach której w ubiegłym sezonie wystąpił w 24 meczach, w których zdobył cztery gole.

Klub polskiego napastnika zajmuje z dorobkiem czterech punktów dziewiątą pozycję w tabeli. Preußen Münster jest trzeci z sześcioma punktami.