Piotr Parzyszek zaliczył oficjalny debiut w De Graafschap. Jego drużyna wygrała z Excelsiorem Rotterdam 2:0 (0:0) w 1. kolejce Eerste Divisie. 18-latek grał przez ostatnie dziesięć minut i zaliczył asystę przy drugim golu.

Polak rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych. Po bezbramkowej pierwszej części gry gospodarze ruszyli do ataku. Ich skutkiem był gol z 70. minuty. Z 25 metrów przymierzył Karim Tarfi i piłka zatrzepotała w siatce.

W 80. minucie trener Pieter Huistra postanowił dać szansę napastnikowi z Polski i wstawił go w miejsce zmęczonego Santy’ego Hulsta. Parzyszek odpłacił się już dwie minuty później, kiedy to po jego świetnym zagraniu bramkę strzelił Soufian El Hassnaoui.

Jest to pierwsze ligowe spotkanie Parzyszka w barwach dorosłej drużyny De Graafschap. W minionym sezonie Polak grał jedynie w Nike A Eredivisie (odpowiedniku Młodej Ekstraklasy), w której był najlepszym strzelcem swojego zespołu, 25-krotnie trafiając do siatki.