Alta IF wygrała z Bryne FK 3:2 (2:0) w spotkaniu 17. kolejki Adeccoligaen, czym przerwała swoją koszmarną serię 12 meczów bez zwycięstwa. W dzisiejszej potyczce 90 minut rozegrał Łukasz Jarosiński.

Gospodarze świetnie rozpoczęli mecz i już w 6. minucie wyszli na prowadzenie. Gola strzelił Rune Ertsås. Chwilę przed przerwą było już 2:0. Na listę strzelców wpisał się Magnus Nikolaisen.

11 minut po wznowieniu spotkania goście zdobyli kontaktową bramkę. Jej strzelcem został Håvard Urstad. W 70. minucie po raz drugi w tym spotkaniu gola strzelił Ertsås. Minutę przed końcem dwie żółte kartki w kilkadziesiąt sekund otrzymał Geir André Herrem. Chwilę później polskiego golkipera pokonał Geir Høyland, lecz nie zdołał zapewnić swojemu klubowi trzech punktów.

Alta mimo upragnionego zwycięstwa zajmuje przedostatnią pozycję w tabeli. Bryne jest o cztery miejsca wyżej.