Paweł Olkowski strzelił swoje dwie pierwsze bramki na boiskach Bundesligi. Polak grający w meczu z Hoffenheim na pozycji prawego pomocnika trafił do siatki w 5. i 83. minucie oraz asystował przy golu na 3:1 dla gości, którzy dzięki jego drugiemu trafieniu wygrali 4:3 (3:3).

Na placu gry pojawiło się trzech Polaków – w ekipie gości grał Eugen Polanski, a w barwach „Kozłów” prócz byłego piłkarza Górnika Zabrze, na murawie do 61. minuty przebywał również Adam Matuszczyk. Sławomir Peszko, który w ostatnich dniach miał drobne problemy zdrowotne, nie znalazł się w meczowej „18” beniaminka Bundesligi.

Dla „Wieśniaków” bramkę już w 2. minucie zdobył Ádám Szalai. Chwilę później światnym uderzeniem zza pola karnego wyrównał jednak Olkowski, dla którego był to premierowy gol od czasu transferu do Niemiec. Przyjezdnych z Kolonii na prowadzenie wyprowadził w 12. minucie Matthias Lehamnn. Autorem trzeciego gola dla gości został Anthony Ujah, który wykorzystał dogranie powołanego do reprezentacji Polski obrońcy lub pomocnika.

Kontaktowym golem w 39. minucie popisał się pomocnik gospodarzy Roberto Firmino. Ten sam zawodnik doprowadził do remisu bramką z ostatniej minuty pierwszej połowy. Bohaterem Köln został Paweł Olkowski, który w 83. minucie strzelając drugą, cudownej urody bramkę zapewnił swojej drużynie komplet punktów.