Sampdoria Genua przegrała z SSC Napoli 2:5 (1:3) w meczu 37. kolejki Serie A. Na ostatnie dziesięć minut z ławki wszedł Paweł Wszołek i 120 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry zmniejszył rozmiary porażki „Sampy”.

Bartosz Salamon przesiedział pojedynek na ławce. Wśród rezerwowych Napoli po raz pierwszy w karierze znalazł się Igor Łasicki. W 19. minucie prowadzenie podopiecznym Rafaela

Beníteza dał Duván Zapata. W 27. minucie prowadzenie podwyższył Lorenzo Insigne. Kontaktowego gola gla gospodarzy strzelił po trzydziestu minutach gry Éder, lecz błyskawicznie odpowiedział José Callejón i Sampdoria przegrywała do przerwy 1:3.

120 sekund po zmianie stron na listę strzelców wpisał się Marek Hamšík. W 61. minucie piłkę do własnej bramki wpakował powołany do reprezentacji Niemiec na zbliżający się mecz z Polską obrońca Shkodran Mustafi. W 88. minucie Paweł Wszołek zdobył swojego premierowego gola na boiskach włoskiej Serie A.