Lech Poznań przegrał w pierwszym meczu III rundy eliminacji Ligi Europy z wicemistrzem Litwy – Žalgirisem Wilno 0:1 (0:1). W ekipie prowadzonej przez Marka Zuba pełne 90 minut rozegrał Kamil Biliński.

„Kolejorz” nie był w stanie poważnie zagrozić bramce gospodarzy, którzy przed przerwą objęli prowadzenie. Najgroźniejszą akcję w pierwszej połowie przeprowadził Kasper Hämäläinen, jednak jego uderzenie nie sprawiło problemów Armantasowi Vitkauskasowi.

Po zmianie stron sytuacja się nie zmieniła i Žalgiris nadal dominował, lecz nie potrafił udokumentować tego drugim trafieniem. Lech doszedł do głosu w ostatnim kwadransie, kiedy to Litwini wyraźnie stracili siły. Przyjezdni wówczas mimo większego posiadania piłki i defensywnej gry podopiecznych Marka Zuba nadal nie byli w stanie pokonać 24-letniego bramkarza gospodarzy.

Eliminacje Ligi Europy – III runda (1. mecz)
Žalgiris Wilno – Lech Poznań 1:0 (1:0)