W I rundzie eliminacji do Ligi Europy udział wzięło sześciu Polaków. Niestety tym razem tylko jeden z polskich zawodników mógł cieszyć się zwycięstwem, a aż czterech z nich przegrało swoje spotkania.

Michał Nalepa (Ferencvárosi TC)
Jako pierwszy z Polaków wybiegł na boisko i jako jedyny zdobył bramkę dla swojej drużyny. Polski obrońca zagrał pełne 90 minut oraz otrzymał żółtą kartkę w meczu przeciwko maltańskiemu Sliema Wanderers. Mecz obszerniej opisany (tutaj)

Eliminacje Ligi Europy – I runda (1. mecz)
Sliema Wanderers FC  – Ferencvárosi TC 1:1 (1:0)
Ohawuchi 39 – Nalepa 77

Sędzia: Arnold Hunter (Irlandia Północna)
Widzów: 525

Żółte kartki: Mintoff, Muscat – Busai, Dániel Nagy, Nalepa, Bönig
—————————————————————————————————————

Dawid PietrzkiewiczDawid Pietrzkiewicz (Qəbələ FK)
Polski bramkarz nie zmieścił się w kadrze meczowej, a jego Qabala FK po golach Wágner Lago przegrała na własnym boisku z bośniackim NK Široki Brijeg 0:2 (0:0).

Qəbələ FK – NK Široki Brijeg 0:2 (0:0)
Lago 74, 89

Sędzia: Artyom Kuchin (Kazachstan)
Widzów: 4200

Żółte kartki: Ropotan – Brekalo

Łukasz CieślewiczblankAdrian Cieślewicz, Łukasz Cieślewicz (B36 Tórshavn)
Łukasz Cieślewicz rozegrał całe spotkanie i został ukarany żółtą kartką, a jego brat Adrian Cieślewicz został zmieniony w 89. minucie przez Poulsena. Drużyna polskich zawodników B36 Tórshavn przegrała u siebie z irlandzkim Linfield FC 1:2 (0:1).

B36 Tórshavn – Linfield FC 1:2 (0:1)
Lawal 72 – Mulgrew 38, Carvill 88

Sędzia: Nikola Popov (Bułgaria)
Widzów: 786

Żółte kartki: Cieslewicz, Askham, Eysturoy – Lowry

Krzysztof NalborskiKrzysztof Nalborski (Aberystwyth Town FC)
Polski pomocnik nie znalazł się w kadrze Aberystwyth Town FC, a jego zespół został wysoko pokonany przez irlandzki Derry City FC 4:0 (2:0).

Derry City FC – Aberystwyth Town FC 4:0 (2:0)
McEleney 15, Patterson 25 (k), Timlin 47, McNamee 86

Sędzia: Mads-Kristoffer Kristoffersen (Dania)
Widzów: 1980

Żółte kartki: Barry – Kellaway
Czerwone kartki:  Lewis

Adam StachowiakAdam Stachowiak (Botew Płowdiw)
Botew Płowdiw rozgromił pochodzące z San Marino AC Libertas 4:0 (1:0), a Adam Stachowiak poprawny mecz w pełnym wymiarze czasowym. Spotkanie szerzej opisane (tutaj).

Botew Płowdiw – AC Libertas 5:0 (1:0)