fortuna

Jakie szanse Augustyna w Catanii?

Obrońca Błażej Augustyn ma szanse na pozostanie w składzie włoskiej Catanii Calcio. Zawodnika czeka jednak dużo pracy, by spełnić swoje zamierzenia.

24-letni Augustyn w rozgrywkach przedsezonowym robi dobre wrażenie. Włoska piłka nożna nie jest mu obca, bowiem występował w Serie A od 2008 roku (z roczną przerwą).

Ostatni sezon spędził na wypożyczeniu do Vicenzy. Spisywał się tam całkiem dobrze, raz zdobywając bramkę. Cały zespół, po sezonie 2011/12 relegowany z Serie B do Lega Pro Prima Divisione, spisał się jednak kiepsko.

Podczas przedsezonowego zgrupowania Catanii Augustyn jest jednym z 32 testowanych zawodników. Trener Ronaldo Maran chce mu dać szansę na pokazanie swoich umiejętności, jednak wcześniej 24-latek nie jeden raz popełniał na boisku błędy.

Mimo to, byłemu zawodnikowi Legii Warszawa bardzo zależy na przebiciu się w Serie A, co pokazuje wielką motywacją do pracy nad sobą. Dodatkowo, Catania potrzebuje obrońców, co stawia Augustyna w korzystnym świetle.

Zespół Catanii, popularnie znany jako „Elefanti”, zdołał się utrzymać w Serie A po ostatnim sezonie, kończąc na 11. miejscu. Typy bukmacherskie nie przewidują jednak większych sukcesów w sezonie 2012/13, nie mówiąc o przebiciu się do czołówki.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.