Arkadiusz Milik zanotował kolejny świetny występ. Polak strzelił dwie bramki i zanotował asystę w spotkaniu z Willem II Tilburg, a jego Ajax Amsterdam wygrał 5:0 (4:0).

Zobacz trafienia Arkadiusza Milika (0,55 i 2,25).

Wypożyczony z Bayeru Leverkusen napastnik miał w dzisiejszym spotkaniu odpocząć, by być w pełni sił na decydujące o zajęciu trzeciego miejsca w swojej grupie Ligi Mistrzów z APOEL-em Nikozja starcie, dlatego usiadł na ławce rezerwowych. Traf chciał jednak, że strzelec gola otwierającego wynik dzisiejszego starcia, Kolbeinn Sigþórsson chwilę po radości z gola, doznał poważnie wyglądającej kontuzji i musiał na noszach opuścić plac gry, a jego miejsce zajął właśnie Arkadiusz Milik i to on został strzelcem drugiej bramki. Polak otrzymał dokładne podanie od Lucasa Andersena i będąc sam na sam z bramkarzem gości nie pomylił się.

Cztery minuty później dwójkową akcję Joela Veltmana z Lasse Schöne na pełnym spokoju wykończył ten pierwszy. W końcówce pierwszej odsłony efektownym dryblingiem popisał się na prawym skrzydle Ricardo Kishna, który dośrodkował w pole karne. Tam piłkę w równie widowiskowy sposób zgrał do Andersena Milik. Młody Duńczyk przyjął futbolówkę, lecz ta mu odskoczyła. Sytuację tę wykorzystał reprezentant Polski, który wygarnął piłkę Andersenowi, trafiając już po raz ósmy w tym sezonie do siatki w Eredivisie.

Po zmianie stron gospodarze kontynuowali ataki, czego skutkiem jest gol z 57. minuty. Duży w nim udział miał Milik, który z lewej strony podał mocno wzdłuż bramki do Davy’ego Klaassena, a ten trafił na 5:0.