Borussia Dortmund dzięki wygranej 2:1 z Eintrachtem Frankfurt objęła prowadzenie w Bundeslidze. Przy pierwszej z bramek dla podopiecznych Jürgena Kloppa ładną asystą popisał się Jakub Błaszczykowski.

Mecz lepiej rozpoczęli goście z Dortmundu, już w 10. minucie obejmując prowadzenie za sprawą Henrikha Mkhitaryana. Asystę przy tym trafieniu zanotował kapitan reprezentacji Polski. Jeszcze w pierwszej połowie Eintracht wyrównał za sprawą Vaclava Kadleca.

Po zmianie stron znowu w głównej roli wystąpił Mkhitaryan, który wykorzystał dogranie Kevina Großkreutza. Wicemistrzowie Niemiec jednak do ostatnich minut musieli drżeć o wynik. Mieli też sporo szczęścia, bo gości prócz Weidenfellera ratowały także słupki.

Swoje sytuacje na powiększenie dorobku bramkowego miał także Robert Lewandowski, ale nie znalazł sposobu na pokonanie Kevina Trappa.

Jakub Błaszczykowski przebywał na placu gry do 71. minuty, a „Lewy” rozegrał pełne 90. minut. Łukasz Piszczek wciąż przechodzi rehabilitacje po operacji kolana.

Po czterech kolejkach, dzięki utracie punktów przez Bayern Monachium, Borussia jest samodzielnym liderem Bundesligi z kompletem 12 punktów.