W spotkaniu o ćwierćfinał Pucharu Niemiec Borussia Dortmund wygrała z Hannoverem 96 5:1 (3:0). W podstawowym składzie gospodarzy wybiegło trzech Polaków. Dwóch z nich – Błaszczykowski i Lewandowski strzelili po bramce.

W ekipie z Hanoweru potyczkę na ławce rozpoczął Artur Sobiech. Już w trzeciej minucie po dośrodkowaniu Kevina Großkreutza do siatki trafił Mario Götze. W 18. minucie prostopadłą piłkę do kapitana reprezentacji Polski zagrał Marco Reus. Błaszczykowski uderzył na bramkę, ale trafił w Rona-Roberta Zielera. Polak miał sporo szczęścia i futbolówka trafiła w niego, po czym wpadła do bramki.

Pięć minut przed przerwą swojego drugiego gola strzelił Götze. Młody Niemiec trafił bezpośrednio z rzutu wolnego, wykorzystując fakt, że zawodnicy gości stojący w murze podskoczyli. W 67. minucie na murawie zameldował się „Ślimak”, który zmienił Didiera Ya Konana.

Honorowego gola przyjezdni zdołali strzelić dopiero w 79. minucie. Na listę strzelców wpisał się Mame Diouf, któremu dogrywał Szabolcs Huszti. W końcówce BVB zdobyło czwartą bramkę. Asystował Robert Lewandowski, a hat-tricka skompletował Götze.

Chwilę po tym golu plac gry opuścił Błaszczykowski. Zmienił go Ivan Perišić. W 90. minucie wynik pojedynku na 5:1 ustalił „Lewy”.