W 16. kolejce Bundesligi Borussia Dortmund uległa na własnym obiekcie VfL Wolfsburg 2:3 (1:2). W podstawowym składzie przegranych wybiegło trzech Polaków. W protokole meczowym zapisał się jedynie Błaszczykowski.

Początek spotkania ułożył się dla BVB bardzo dobrze. Już w 6. minucie z rzutu wolnego do siatki trafił Marco Reus. W 35. minucie ceniony na całym świecie arbiter Wolfgang Stark potwornie się pomylił. Uznał, że piłkę z bramki ręką wybił Marcel Schmelzer, za co pokazał reprezentantowi Niemiec czerwoną kartkę i podyktował rzut karny. „Jedenastkę” pewnie wykorzystał Diego.

Pięć minut później na prowadzenie wyszli klubowi koledzy Mateusza Klicha, którego jak zwykle zabrakło w meczowej osiemnastce. Doskonałym strzałem z powietrza po podaniu Diego popisał się Naldo.

Po godzinie gry Robert Lewandowski wywalczył rzut karny, którego nie zmarnował „Kuba”. Ostatnie słowo należało jednak do przyjezdnych. Po raz drugi asystował Diego, a do siatki trafił Bas Dost. W 81. minucie murawę opuścił kapitan reprezentacji Polski. Zmienił go Julian Schieber.

Borussia zajmuje dopiero trzecie miejsce w tabeli i traci już 14 „oczek” do liderującego Bayernu Monachium. „Wilki” są czternaste.