Twente Enschede przegrało w ostatniej kolejce Ligi Europy z Helsinborgiem na własnym boisku 1:3 (0:2). W zespole gospodarzy zadebiutował Filip Bednarek, który niestety nie będzie mógł zaliczyć tego występu do udanych.

Helsinborg wyszedł na prowadzenie już w szóstej minucie spotkania. Serbski napastnik, Nikola Durdić pokonał polskiego bramkarza strzałem z 25-metrów.

Na kolejną bramkę dla gości ponownie zapracował Durdić. Serb był bliski trafienia po raz drugi, ale okazję do podwyższenia wyniku wykorzystał Alejandro Bedoya.

Trzeci gol dla Helsinborga padł około dwadzieścia minut po przerwie. Składną akcję precyzyjnym strzałem wykończył Thomas Braathen Sorum. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Rachid Bouaouzan.

Honorowa bramka dla gospodarzy padła dopiero w 76. minucie. Z rzutu wolnego uderzył wprowadzony kilka minut wcześniej Dusan Tadić. Piłka po jego strzale zatrzymała się dopiero w siatce.

Filip Bednarek popisał się kilkoma udanymi interwencjami. Jednak jego koledzy z obrony nie dali mu szans na zachowanie czystego konta w debiucie. Drużyna Polaka zajęła w grupie L ostatnie miejsce z czterema punktami.