1. FC Kaiserslautern pokonało na wyjeździe Dynamo Drezno 3:1 (1:0) w meczu 4. kolejki 2. Bundesligi. 90 minut w barwach gości rozegrał Ariel Borysiuk. Polak asystował przy pierwszym golu, a w 55. minucie został ukarany żółtą kartką.

Gospodarze mieli doskonałą okazję na objęcie prowadzenia w 11. minucie. Mickaël Poté oderzył głową z bliskiej odległości, jednak wyśmienitą paradą popisał się Tobias Sippel. W 29. minucie Borysiuk podał idealnie do wbiegającego Alberta Bunjaku. Szwajcar znalazł się sam na sam z Benjaminem Kirstenem i umieścił piłkę w siatce.

Dziesięć minut po zmianie stron żółtą kartką ukarany został reprezentant Polski. W 67. minucie strzałem głową do wyrównania doprowadził Poté. Radość miejscowych kibiców nie trwała jednak długo. Już siedem minut później goście wyszli na prowadzenie. Kostas Fourtunis odegrał przytomnie do Bunjaku, a ten strzałem z ostrego kąta trafił na 1:2. W 83. minucie wynik meczu strzałem z woleja ustalił Fourtunis.

Kaiserslautern ma na koncie osiem punktów i awansowało na czwartą pozycję w tabeli. Dynamo jest dziewiąte i ma o połowę mniejszy dorobek punktowy.