W pierwszym spotkaniu III rundy eliminacji do Ligi Mistrzów, Celtic Glasgow pokonał u siebie HJK Helsinki 2:1 (0:0). Zwycięstwo swoich kolegów z ławki rezerwowych obserwował polski bramkarz, Łukasz Załuska.

Mecz od początku toczony był pod dyktando gospodarzy. W pierwszej połowie, zakończonej bezbramkowym remisem, szkocki zespół oddał cztery strzały, natomiast goście, tylko jeden.

Na początku drugiej części gry niespodziewanie HJK objęło prowadzenie po golu Rasmusa Schüllera, który wykorzystał dokładne podanie Sebastiana Mannströma. Od tego momentu fińskim zespół zaczął bronić wyniku, a Celtic rozpoczął zmasowany atak na bramkę rywali.

Wyrównanie padło już osiem minut później, za sprawą trafienia Gary’ego Hoopera. Asystę przy tym golu zaliczył Giorgos Samaras. Taki wynik nie zadowalał „The Bhoys”, dlatego szkocka drużyna nadal atakowała.

Ich starania przyniosły efekt w 61. minucie, kiedy Ville Walléna, pokonał Charlie Mulgrew. Celtic chciał pójść za ciosem i cały czas próbował zdobyć kolejną bramkę. Piłkarze HJK skutecznie się jednak bronili i więcej bramek już nie padło.

Warto wspomnieć o statystykach z tego meczu. Gospodarze oddali aż 18 strzałów, z czego tylko pięć zmierzało w światło bramki. Finowie mieli zaledwie dwie próby, z których jedna, zakończyła się strzelonym przez nich golem.

Łukasz Załuska przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych. Przed rozpoczęciem sezonu, Celtic wykupił z Newcastle Frasera Forstera i wszystko wskazuje na to, że polski bramkarz musi liczyć na kontuzję Anglika, żeby zagrać choćby w jednym meczu w europejskich pucharach.